PX automatický kotol na pelety – novinka v portfóliu firmy MAGA, s.r.o., dnes už tradičného výrobcu zo Slovenska. Kotol radu PX sa vyznačuje originálnym konštrukčným dizajnom, ktorý umožňuje vysoko-účinné spaľovanie drevných peliet.

V plnej výbave kotol PX predstavuje veľmi efektívny a súčasne cenovo dostupný zdroj vykurovania domácností, kancelárskych alebo iných pracovných priestorov. S elektronickým modulom Econet 300 je možné diaľkové ovládanie, kontrola ako aj servisné zásahy. Výrobca MAGA, s.r.o. si zakladá na certifikovanom procese uvedenia kotla do prevádzky. Tento proces vykonáva úzky okruh certifikovaných profesionálov, ktorých hlavnou úlohou je kotol kalibrovať a nastaviť podľa kvality paliva a zároveň zaškoliť obsluhujúcu osobu, takým spôsobom aby ovládala orientáciu a základné užívateľské nastavenia kotla. Internetový modul Econet 300 umožňuje taktiež diaľkovú reguláciu a v prípade rozladenia kotla obsluhou, dokáže servisný technik kotol naladiť.

Rad PX predstavuje kotly na pelety, pričom svojou konštrukciou s trojitým lamelovým výmenníkom sa podobá na obľúbený kotol radu D Standard resp. D Premium. Súčasne v plnej výbave kotol PX spĺňa najprísnejšie štandardy a normy určené pre kotle na tuhé palivá v rámci EÚ. Podľa normy EN 303-5:2019, kotol PX spĺňa emisnú triedu 5 a výkonovú triedu 5 s účinnosťou nad 91%. Súčasne ukazovateľ sezónnej tepelnej účinnosti spĺňa najprísnejšiu európsku normu ECODESIGN.

Kotol bol zaradený do databázy dotovaných zariadeni v progame Zelená domácnostiam. Výška dotácie 1500 €. Podmienky zverejnila: Slovenská inovačná a energetická agentúra

Výrobný program zahŕňa dve výkonové verzie: PX20 a PX28, ktoré sú k dispozícii v plnej alebo redukovanej výbave. Firma MAGA, s.r.o. aj v prípade tohto typu kotla ponúka veľmi priateľskú cenu svojím zákazníkom.