Kotly radu D sú kotly na tuhé palivo. vhodnejšie, ak nemáme k dispozícii kvalitné palivo. Neobsahuje citlivé materiály (keramiky) ani elektronické prvky. Pre svoju nenáročnosť a jednoduchosť obsluhy predstavujú najobľúbenejšie kotle značky MAGA na Slovensku.

Najčastejšia náhrada za VIADRUS U26. Oproti starým liatinovým kotlom predstavujú obrovský pokrok v komforte obsluhy. V spojení s drevnými briketami doba horenia v útlmovom režime môže dosahovať  13-16 hodín pri jednom naložení, inak bežne 9-12 hodín.

V cene kotla je:

 • Termoventil Honeywell
 • Napúšťací ventil
 • Čistiaca sada
 • Autonómny výmenník proti prehriatiu kotla

Teplovodný kotol radu D je určený pre vykurovanie bytov, rodinných domov a iných objektov. Kotol je konštruovaný pre spaľovanie dreva. Ako palivo je možné použiť akékoľvek suché drevo, hlavne polená – štiepky do maximálnej dĺžky 550 mm (viď technické údaje). Možné je použiť aj drevo väčších priemerov, pričom sa zníži menovitý výkon kotla a predĺži sa doba horenia. Veľkou výhodou je veľká násypka paliva a prikladacie dvierka. Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 5 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Izolačný kryt je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm a povrchovo upravený technológiou statického nanášania práškovej farby. Tepelnú izoláciu tvorí minerálna vata. Rošt je trubkovnicový – zavodnený.

Sofistikované konštrukčné riešenie teplovýmenných plôch a spaľovacieho priestoru, zaručuje dokonalosť spaľovania s vysokou účinnosťou a nízkou tvorbou škodlivých látok v spalinách. Reguláciu výkonu zabezpečuje termostatický regulátor ťahu. Má zabudovaný chladiaci výmenník proti prehriatiu a teplomer. Kotol je vzhľadom na priaznivú cenu vhodný aj ako doplnok k inému zdroju tepla.

Vyrábajú sa vo výkonoch 17, 23, 28 a 35 kW.

D PREMIUM

Kotol radu D-PREMIUM je obľúbený najmä na domácom trhu, vo Francúzsku, Španielsku, Grécku, Holandsku ale tiež v Čile. Kotlové teleso D PREMIUM je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky  6 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Doporučeným doplnkom je bezpečnostný ventil DANFOSS BTVS 3/4″

D PREMIUM sa vyrába vo výkonoch 17, 23, 28 a 35 kW.

Prednosti

 • maximálny čas horenia: 12 hodín (pri útlmovom režime)
 • dlhšia životnosť o 20% (v porovnaní s D ŠTANDARD)
 • možnosť spaľovania dreva a dreveného odpadu
 • hĺbka spaľovacieho priestoru až 550 mm
 • vysoká účinnosť spaľovania – nízka spotreba paliva
 • termostatická regulácia výkonu
 • zavodnený rošt
 • možnosť regulácie komínového ťahu
 • jednoduchá obsluha a čistenie
 • prevádzka bez elektrickej energie
 • kotol má zabudovaný chladiaci výmenník proti prehriatiu
 • záruka 24 mesiacov

Galéria D-PREMIUM

D ŠTANDARD

Tento typ kotla je historicky najobľúbenejší v rámci Slovenska. Najmä vďaka výbornému pomeru ceny a kvality.

Veľkou výhodou je veľká násypka paliva a prikladacie dvierka. Kotlové teleso je vyrobené z vysokokvalitného oceľového plechu hrúbky 5 mm (steny spaľovacej komory, ktoré sú v styku s plameňom a vodou) a hrúbky 3 mm (steny, ktoré sú v styku len s vodou). Izolačný kryt je vyrobený z oceľového plechu hrúbky 1 mm a povrchovo upravený technológiou statického nanášania práškovej farby. Tepelnú izoláciu tvorí minerálna vata. Rošt je trubkovnicový – zavodnený.

Od typu D PREMIUM sa líši prakticky iba jedným parametrom. Zmieňovanou hrúbkou plechu. Technická životnosť tohto typu niekoľkokrát prevyšuje životnosť telies moderných liatinových kotlov na tuhé palivo.

Galéria D ŠTANDARD

D-STANDARD  (náhrada za VIADRUS)

Akciové ceny:

D 17 Standard: 1377  € (s DPH)

D23 Standard: 1567 € (s DPH)

D28 Standard: 1709 € (s DPH)

Akcia platí od 1. 12. 2023 do vypredania zásob

Zaujal vás tento produkt? Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.