Akumulačné nádrže

Akumulačné nádrže sú určené na akumuláciu tepla vo vykurovacom systéme. Akumulačné nádrže sú dodávané s izoláciu. Izolácia nádrže je vyrobená z nehorľavého flisu hrúbky 100 mm  a ochrannej vrstvy. Pozostáva z dvoch obvodových kusov na zips a vrchného krytu. Akumulačné nádrže sú vyrábané ako stojaté. Sú ideálne pre použitie vo všetkých vykurovacích systémoch s kotlami na tuhé palivo, zemný plyn alebo tepelnými čerpadlami.

Akumulačné nádrže sú vyrábané v objemoch 300, 500, 800, 1000, 1500, 2000, 3000 a 5000l. Priemer nádrží bez izolácie je 59-79 cm a výška do 200 cm (platí pre nádrže 300-1000l)

Akumulačné nádrže sa vyrábajú v troch typoch:

  1. Typ P, bez výmenníkov
  2. Typ PR, so solárnym výmenníkom
  3. Typ MT, s prietokovým výmenníkom na TÚV a solárnym výmenníkom

Galéria

Prietokový výmenník TÚV

Ohrev teplej úžitkovej vody v akumulačnej nádrži s prietokovým výmenníkom je veľmi efektívny. Priemer nerezového vlnovcového výmenníka je DN32, povrch 6,25 m2. Tieto parametre zabezpečujú dostatok TÚV nielen pre domácnosti ale aj pre firmy a penzióny v turistických oblastiach. Skupiny turistov, lyžiarov a iných návštevníkov potrebujú teplú vodu v rovnakom čase v dostatočnom množstve. Prietokový ohrev ju dokáže veľmi rýchlo zabezpečiť.

Výmenník je vymeniteľný pre prípad zanesenia vodným kameňom  v oblastiach s veľmi tvrdou vodou.

Solárne ohrievače

Solárny ohrievač  ENERGY obsahuje bivalentný zásobník s dvomi výmenníkmi. Spodný výmenník využíva energiu, ktorá pochádza zo solárnych kolektorov a horný výmenník získava energiu z kotla. Okrem toho má zásobník možnosť dobudovania elektrického ohrevu. Ohrievač je vyrobený zo štandardnej ocele s keramickou vrstvou na vnútornej strane, ktorá chráni pred koróziou. Je tepelne izolovaný flisovou vrstvou (50 mm hrubá). K dispozícii sú v objemoch 200, 300 a 500l.

Galéria

Bojlery

Kombinované ohrievače stojaté alebo ležaté 120, 150 alebo 200l. Je to smaltovaná nádoba so suchým ohrevom TÚV výhrevnými telesami. Trubkový výmenník je dvojito smaltovaný pre zvýšenie odolnosti. Otočný termostat v rozsahu 20-75°C. Bojler je vybavený anódovým testerom, spínačom ohrevu vody.

Galéria

Zaujal vás tento produkt? Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

    Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.