Predstavujeme Vám ekologické drevosplyňovacie kotly na kusové drevo vyvinuté a vyrobené na Slovensku.

Sú určené pre úsporné a ekologicky šetrné vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov. Predpísaným palivom pre kotly radu MA a MA-N je suché drevo. Pri plnom využití nakladacieho zásobníka možnosť nepretržitého horenia 8 až 12 hodín. Moderný spôsob spaľovania dreva prebieha v čo najkratšom kúrení s akumuláciou tepla do akumulačných nádrží. Kotol sa nechá vyhasnúť a vykurovací systém je naďalej zásobovaný teplom z akumulačných nádrží až niekoľko dní.

Drevosplyňovacie kotly radu MA týmto spôsobom získajú z dreva maximum energie a pritom ekologickým spaľovaním šetria životné prostredie. Drevo je obľúbené, dostupné a pomerne lacné palivo. Kúrením s akumulačnými nádržami sa šetrí 25 až 30 % paliva.

MA25 Premium

drevosplyňovací kotol MA25 Premium

Kotly sú konštruované z vysokokvalitných materiálov. Hlavnou výhodou je jednoduchá konštrukcia, pozostávajúca z prikladacej a spaľovacej komory, vysoko odolnej žiarobetónovej trysky a dohorievacej keramiky, rúrového výmenníka a minerálnej izolácie. Teleso kotla je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov. Vnútornú časť tvorí kotlový oceľový plech o hrúbke 6 mm. Kotly MA sa princípom spaľovania výrazne líšia od bežných kotlov na pevné palivá. Spaľovanie je riešené na princípe generátorového splyňovania za vysokej teploty (cca 1100 – 1200°C). Horenie drevoplynu je podporované odťahovým ventilátorom, ktorý nasáva primárny vzduch do ohniska a sekundárny do trysky. Tento systém spaľovania je maximálne ekonomický, pričom dochádza k úspore paliva až o 40%. Štandardne sú kotly vybavené bezpečnostným chladiacim výmenníkom proti prehriatiu.

Kotly MA-N sú certifikované podľa európskej normy STN EN 303-5 : 2012 a sú zaradené do 5. emisnej triedy, zároveň spĺňajú najvyšší EÚ štandard ECODESIGN. MA-N pracuje s LAMBDA SONDOU, má 2 servopohony na ovládanie prívodu vzduchu.

Medzi ďalšie výhody patrí vysoká spoľahlivosť, nízka spotreba dreva, nenáročná obsluha, bezprašná prevádzka, spaľovanie mäkkého a tvrdého dreva, veľká prikladacia komora, minimálne množstvo odpadu a automatické odstavenie ventilátora a čerpadla.

Kotol je doporučené zapojiť s LADDOMATOM (Laddomat 11-30, 11-100 podľa výkonu) alebo termoregulačným ventilom, čím je docielená minimálna teplota vratnej vody do kotla 55 °C. Výstupná teplota kotla je udržiavaná v rozsahu 80 až 85 °C. Všetky kotly sú dodávané s chladiacim bezpečnostným výmenníkom proti prehriatiu (nutné dokúpiť bezpečnostný ventil DANFOSS BVTS 3/4 “). Ako výrobca kotlov odporúčame zapojenie s akumulačnou nádržou, ktoré zníži spotrebu paliva, zvýši životnosť kotla a zvýši komfort vykurovania.

Verzie kotla:

  • PREMIUM  –  plynulá regulácia otáčok ventilátora s komínovým snímačom. Regulácia na základe teploty vody v kotli a komínovej teploty – vyššia účinnosť kotla a úspora paliva. Elektronická riadiaca jednotka ERS – AK6000

Galéria

Vyberte si drevosplyňujúci kotol v našom eshope

Prejsť na eshop

Zaujal vás tento produkt? Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

    Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

    Technické parametre