Drevosplyňovacie kotly radu MA-N spĺňajú najprísnejšie Európske požiadavky kladené na ekologické a úsporné spaľovanie dané 5. emisnou triedou a štandardom Ecodesign. Predstavujú najúčinnejší spôsob energetického využitia dreva priateľský pre životné prostredie, úsporu v prevádzkových nákladoch a uživateľský komfort.

Dodávajú sa vo výkonových verziách 28 a 38 kW.  Ak ste majiteľom alebo spolumajiteľom rodinného domu, využite najdostupnejšiu štátnu podporu programu Zelená domácnostiam II vo výške 1500 €.

MA-N rez

MA-N rez

Kotly sú konštruované z vysokokvalitných materiálov. Hlavnou výhodou je jednoduchá konštrukcia, pozostávajúca z prikladacej a spaľovacej komory, vysoko odolnej žiarobetónovej trysky a dohorievacej keramiky, rúrového výmenníka a minerálnej izolácie. Teleso kotla je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov. Vnútornú časť tvorí kotlový oceľový plech o hrúbke 6 mm.  Spaľovanie je riešené na princípe generátorového splyňovania za vysokej teploty (cca 1100-1250°C). Horenie drevoplynu je podporované odťahovým ventilátorom, ktorý nasáva primárny vzduch do ohniska a sekundárny do trysky pomocou Lambda sondou riadených klapiek. Tento systém spaľovania je maximálne ekonomický, pričom dochádza k úspore paliva až o 40% v porovnaní so stále bežným spaľovaním dreva v liatinových kotloch. Kotly sú vybavené bezpečnostným chladiacim výmenníkom proti prehriatiu. Kotly sú certifikované podľa európskej normy STN EN 303-5 : 2012 a sú zaradené do 5. emisnej triedy. Zároveň spĺňajú najprísnejší Európsky štandard Ecodesign.

Medzi ďalšie výhody patrí vysoká spoľahlivosť, nízka spotreba dreva, nenáročná obsluha, bezprašná prevádzka, spaľovanie mäkkého a tvrdého dreva, veľká prikladacia komora, minimálne množstvo odpadu a automatické odstavenie ventilátora a čerpadla.

Základné čistenie kotla je veľmi jednoduché pomocou páky. Opakovaným pohybom sa prečistí výmenník na dostatočnú úroveň. Vysoký komfort obsluhy pri prikladaní paliva zabezpečuje odťahový ventilátor, ktorý odsaje splodiny tak aby dym neunikal do priestoru.

Kotol odporúčame zapojiť s Magamatom alebo LADDOMATOM (Laddomat 21-60, 11-100 podľa výkonu), čím je docielená minimálna teplota vratnej vody do kotla 55 °C ako ochrana proti nízkoteplotnej korózii. Výstupná teplota kotla je udržiavaná v rozsahu 80 až 85 °C. Všetky kotly sú dodávané s chladiacim bezpečnostným výmenníkom proti prehriatiu (nutné dokúpit bezpečnostný ventil DANFOSS BVTS 3/4 “). Výrobca doporučuje optimálne zapojenie s akumulačnou nádržou, ktoré zníži spotrebu paliva, zvýši životnosť kotla a zvýši komfort vykurovania.

Výhody

  • vysoká účinnosť
  • spaľovanie veľkého kusového dreva a drevného odpadu
  • jednoduchá obsluha a čistenie
  • viacjazyčná elektronická riadiaca jednotka
  • dlhá doba horenia (8-12 hodín)
  • výkonný odťahový ventilátor
  • automatické vypínanie ventilátora a čerpadla pri dohorení paliva
  • kvalitné keramické žiarobetónové tvarovky – dlhšia životnosť

Technické parametre

Tech. údaje

Univerzálna schéma zapojenia

Schema MA-N 2 okruhy
Zelená domácnostiamECO Design

Zaujal vás tento produkt? Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

    Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.