Kotol na pelety a drevoOceľové kotly na tuhé palivá DP25 sú určené pre spaľovanie dreva, drevných brikiet pri ručnom prikladaní, alebo spaľovanie drevných peliet o priemeru 6 mm v automatickom režime. Nominálny výkon u oceľových kotlov DP25 je 25 kW pri ručnom prikladaní a 5–20 kW v automatickej prevádzke. Teleso kotla je vybavené duálnym výmenníkom (vertikálny rúrkovnicový a horizontálny lamelový ) ktorý zaručuje optimálne odovzdávanie tepla do systému. Vysoko kvalitné izolačné materiály minimalizujú teplotné straty a významnou mierou prispievajú k vysokej tepelnej účinnosti celého zariadenia ­­94,5 %

Kombinované kotly značky MAGA umožňujú voľbu viacerých typov paliva. Najžiadanejšou kombináciou je možnosť spaľovania dreva, drevných brikiet a drevných peliet v kotloch radu DP.

Kedy sa oplatia kombinované kotle DP?

Najčastejším motívom voľby kombinovaného kotla je dostupnosť paliva a zároveň komfort obsluhy.

V oblastiach s dostatkom dreva alebo s nárazovou možnosťou nákupu lacného dreva sa najviac uplatňuje kombinácia drevo-pelety. Kotol radu DP umožňuje:

  • Spaľovať drevo a drevné pelety
  • Dĺžka polena do 55 cm
  • Automatický prechod z horenia dreva na horenie peletami

Peletový horák sa nespustí skôr ako nevyhorí drevo v hornej komore a nepoklesne teplota vody v systéme. Obidve spaľovacie komory sú úplne oddelené, popol z dreva nepadá na peletový horák.

Kotly sú vybavené vstavanou chladiacou slučkou a môžu sa použiť v systémoch s núteným obehom ako aj v samotiažnych systémoch. Veľmi priaznivá cena a krátke dodacie lehoty! Samozrejmosťou u nami dodávaných produktov je bezproblémová a úsporná prevádzka, nízke prevádzkové náklady a záruka spoľahlivosti. Všetky nami dodávané energeticky úsporné systémy sú inovatívne a vyrábané s ohľadom na životné prostredie.

Rad kotlov DP25 je dotovaný v programe Zelená domácnostiam II sumou 1500 €. Ušetrite

Galéria

Technické parametre

Tech parametre

Univerzálna schéma zapojenia

Zelená domácnostiam
ECO Design

Zaujal vás tento produkt? Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

    Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.

    Rotačný horák REVO